wooVakifBank

Kurulum

wooVakıfBank Wordpress Kurulumu

wooVakıfBank'ı satın alma sürecinden sonra size gönderilen e-posta adresinden yada https://gurmewoo.com/hesabim/indirmeler/ adresinden eklentiyi indirip. Wordpress->Eklentiler->Yeni Ekle kısmından indirdiğiniz eklentiyi seçip yükleme işlemini yapabilirsiniz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Eklentiyi Etkinleştir butonunu kullanarak eklentiyi aktif hale getirin. Dosya adınızın sonuna (1),1 vb ifadelerin olmadığından emin olunuz. Eklentinin woovakifbank.zip şeklide indirilip yüklenmesine dikkat ediniz aksi takdirde çalışma problemler yaratabilecektir.

wooVakıfbank İlşemleri

Kurulumun ardından Wordpress->Eklentiler->wooVakıfBank eklentisi üzerinden yada WooCommerce->Odemeler->wooVakıfbank bölümünden test sayfasına ulaşabilirsiniz.
Test sayfasında ki tüm bölümler onaylanmış ve kullanımda ise eklentiyi kullanmaya başlayabilirsiniz.


Örnek: Çalışmaya uygun test sonucu

Örnek: Hata durumu

VakıfBank IP Kaydı

Test sayfasından ulaşacağınız Kayıt Edilmesi Gereken IP bölümündeki IP adresinizi Vakıfbank Sanal Pos Admin Paneli üzerinden kayıt etmelisiniz. Bu panelin giriş kullanıcı adı ve şifresi bankanız tarafından size sms ile iletilecektir.IP adresini kopyaladıktan sonra adımları takip ediniz.

WooCommerce Temel Ayarları

wooVakıfBank eklentisinin kurulumunu tamamlandıktan sonra eklentinin temel ayarlarını yapmak için WooCommerce->Odemeler->VakıfBank sayfasına gidiyoruz. VakıfBank bir wooCommerce ödeme ağ geçidi olduğu için temel ayarlarını bu menüden yapılandırıyoruz.
Alternatif olarak ayar sayfasına kolay erişim için eklentiler sayfasında eklentinin üzerinden bir Ayarlar linki bulunmaktadır.

VakıfBank Sanal POS Ayarları

Eklentiyi kullanabilmemiz için Vakıfbank tarafından size verilmiş olan üyelik ve API bilgilerini girmemiz gerekiyor. API bilgilerine ulaşmak için VakıfBank API Bilgilerini Alma bölümüne bakabilirsiniz . API bilgilerinin size ulaştırıldığını varsayarak devam ediyoruz. Aşağıda anlatılan parametrelere göre kendinize özel ayarları girdikten sonra Kuveyt Türk Sanal Pos ile ödemeyi aktifleştir seçimini de işaretleyip eklentiyi aktif hale getirebilirsiniz.

Başlık ve Açıklama

Bu kısımda belirttiğiniz metin wooCommerce ödeme kısmında (Checkout) müşterinin görüntülediği kısımdaki ödeme butonunda gözükecektir.


API Bilgileri

Banka tarafından size ulaştırılan Mağaza Numarası, Terminal Numarası, Kullanıcı Şifresi bilgilerini ilgili alanlara giriniz . Ortam Seçimi kısmına eğer site test aşamasında değilse Canlı, testleriniz devam ediyorsa Test ibaresini seçip test bilgileri ile işlemlerinizi deneyebilirsiniz.

Sipariş Durumu

Ödeme tamamlandığında siparişin hangi duruma geçeceğini seçebilirsiniz.
(İşleniyor, Hazırlanıyor, Beklemede vs.)

VakıfBank API Bilgilerini Alma

Üyelik E-maili

Vakıfbank üyeliğiniz onaylandıktan sonra banka tarafından bu bilgileri taşıyan bir e-mail tarafınıza iletilecektir.

VakıfBank Paneli

Gelen mail bilgilerinin kaybolması durumunda Vakıfbank Sanal Pos Admin Paneli üzerinden de gerekli API bilgilerinize ulaşabilirsiniz.Bu panelin giriş kullanıcı adı ve şifresi bankanız tarafından size sms ile iletilecektir.

Mağaza Numaranız ve Şifreniz

Terminal Numarasına Üye İşyeri İşlemleri sayfasının en altında ki terminal bölümüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.

VakıfBank Sanal POS Test Bilgileri

VakıfBank Sanal POS Demo Mağaza Bilgileri

Mağaza Numarası: 000100000013506
Terminal Numarası: VP000579
Şifre: 123456

VakıfBank POS Test Kartları

Test hesabı ile deneme yaparken kullanılabilir test kartı bilgileri.

Kart No:  6501700129937393
S.K Tarihi: 04/24
CVC: 011
Kart 3d Şifre: 123456

Hook Sistemi

wooKuveytTürk sanal pos ekletiniz ile alacağınız başarılı yada başarısız ödemelerden sonra standart wooCommerce yönlendirme sayfaları yerine kendi sayfalarınıza yönlendirebilmeniz, farklı fonksiyonlar çalıştırabilmeniz için iki adet hook bulunmaktadır.

Başarısız Ödeme Hooku
do_action("woovakifbank_after_fail",$siparis,$post);

Örnek Yönlendirme Kullanımı

Başarılı Ödeme Hooku
do_action("woovakifbank_after_success",$siparis,$post);

Örnek Yönlendirme Kullanımı