wooKuveytTürk

Kurulum

wooKuveytTürk Wordpress Kurulumu

wooKuveytTürk'ü satın alma sürecinden sonra size gönderilen e-posta adresinden yada https://gurmewoo.com/hesabim/indirmeler/ adresinden eklentiyi indirip. Wordpress->Eklentiler->Yeni Ekle kısmından indirdiğiniz eklentiyi seçip yükleme işlemini yapabilirsiniz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Eklentiyi Etkinleştir butonunu kullanarak eklentiyi aktif hale getirin. Dosya adınızın sonuna (1),1 vb ifadelerin olmadığından emin olunuz. Eklentinin wookuveytturk.zip şeklide indirilip yüklenmesine dikkat ediniz aksi takdirde çalışma problemler yaratabilecektir. .

WooCommerce Temel Ayarları

wooKuveytTürk eklentisinin kurulumunu tamamlandıktan sonra eklentinin temel ayarlarını yapmak için WooCommerce->Odemeler->wooKuveytTürk sayfasına gidiyoruz. wooKuveytTürk bir wooCommerce ödeme ağ geçidi olduğu için temel ayarlarını bu menüden yapılandırıyoruz.
Alternatif olarak ayar sayfasına kolay erişim için eklentiler sayfasında eklentinin üzerinden bir Ayarlar linki bulunmaktadır.

Kuveyt Türk Sanal POS Ayarları

Eklentiyi kullanabilmemiz için Kuveyt Türk tarafından size verilmiş olan üyelik ve API bilgilerini girmemiz gerekiyor. API bilgilerinin size ulaştırıldığını varsayarak devam ediyoruz. Aşağıda anlatılan parametrelere göre kendinize özel ayarları girdikten sonra Kuveyt Türk Sanal Pos ile ödemeyi aktifleştir seçimini de işaretleyip eklentiyi aktif hale getirebilirsiniz.

Başlık ve Açıklama

Bu kısımda belirttiğiniz metin wooCommerce ödeme kısmında (Checkout) müşterinin görüntülediği kısımdaki ödeme butonunda gözükecektir.

API Bilgileri

Mağaza Numarası, Müşteri Numarası, Kullanıcı Adı bilgileri "Kuveyt Türk Müşterisi Ol" formunu doldurup üyeliğiniz onaylandığında size mail ile gelecektir. Kullanıcı Şifresi ise üyelik onaylandığında kayıtlı yetkili cep telefonuna sms olarak gelecektir. Ortam Seçimi kısmına eğer site test aşamasında değilse Canlı, testleriniz devam ediyorsa Test ibaresini seçip test bilgileri ile işlemlerinizi deneyebilirsiniz.

Sipariş Durumu

Ödeme tamamlandığında siparişin hangi duruma geçeceğini seçebilirsiniz.
(İşleniyor, Hazırlanıyor, Beklemede vs.)

Kuveyt Türk Sanal POS Test Bilgileri

Kuveyt Türk Sanal POS Demo Mağaza Bilgileri

Mağaza Numarası: 496
Müşteri Numarası: 400235
Kullanıcı Adı: apitest
Şifre: api123

Kuveyt Türk POS Test Kartları

Test hesabı ile deneme yaparken kullanılabilir test kartı bilgileri.

Kart No:  4033602562020327
S.K Tarihi: 01/30
CVC: 861
Kart 3d Şifre: (Boş bırakılabilir)

Hook Sistemi

wooKuveytTürk sanal pos ekletiniz ile alacağınız başarılı yada başarısız ödemelerden sonra standart wooCommerce yönlendirme sayfaları yerine kendi sayfalarınıza yönlendirebilmeniz, farklı fonksiyonlar çalıştırabilmeniz için iki adet hook bulunmaktadır.

Başarısız Ödeme Hooku
do_action("wookuveytturk_after_fail",$siparis,$xml);

Örnek Yönlendirme Kullanımı

Başarılı Ödeme Hooku
do_action("wookuveytturk_after_success",$siparis,$xml);

Örnek Yönlendirme Kullanımı