wooKargo

Kurulum

wooKargo Wordpress Kurulumu

wooKargo'yu satın alma sürecinden sonra size gönderilen e-posta adresinden yada https://gurmewoo.com/hesabim/indirmeler/ adresinden eklentiyi indirip. Wordpress->Eklentiler->Yeni Ekle kısmından indirdiğiniz eklentiyi seçip yükleme işlemini yapabilirsiniz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Eklentiyi Etkinleştir butonunu kullanarak eklentiyi aktif hale getirin. Dosya adınızın sonuna (1),1 vb ifadelerin olmadığından emin olunuz. Eklentinin wookargo.zip şeklide indirilip yüklenmesine dikkat ediniz aksi takdirde çalışma problemler yaratabilecektir.

wooKargo eklentimizin çalışabilmesi için sisteminizde wooCommerce eklentisinin kurulu olması gerekmektedir.

wooCommerce Kargo Takip Ayarları

wooKargo ayarları için wooCommerce->wooKargo menüsüne giriş yapıp SMS gönderme ve SMS firma bilgilerinin girişinin yapılması gerekmektedir. Ayarlar menüsünden takip bilgilerinin SMS ile gönderileceği firma bilgilerini ve şablon mesajınızı yazmanız gerekmektedir. Bilgilerin doğru olduğunu kalan bakiyenizin görüntülenmesiyle yada Test sekmesinde örnek SMS gönderimini kullanarak yapabilirsiniz.

SMS Firma Bilgilerinin Girilmesi

wooKargo NetGSM ,Verimor ve İleti Merkezi firmalarının API ları ile çalışabilmektedir.

NetGSM için Ayarlar

NETGSM firmasından aldığınız kullanıcı bilgilerini eklentimize tanımlamamız gerekmektedir. NETGSM firmasının portalına giriş yaptıktan sonra üst menüdeki Ayarlar->Api İşlemleri menüsünü takip edip API kullanıcı bilgilerinizi alabilirsiniz. Giriş yaptığınız cep telefonu ve şifre ile kayıt ettirdiğiniz başlıkı eklentiye girip kullanabilirsiniz.

İleti Merkezi İçin Ayarlar

İletiMerkezi web sitesindeki kullanıcı adınız ve şifrenizi eklentiye girmeniz başlık kısmında kayıt ettirdiğiniz başlığı yazmanız yeterli olacaktır.

Verimor İçin Ayarlar

Verimor web sitesindeki kullanıcı adınız ve şifrenizi eklentiye girmeniz başlık kısmında kayıt ettirdiğiniz başlığı yazmanız yeterli olacaktır.

SMS Şablonunun Oluşturulması

SMS şablonu için örnek gelen metin ve değişken alanların kullanarak SMS karakter sınırını geçmemeye dikkat ederek kendi şablonuzu girebilirsiniz.Şablonlar her sipariş durumu değiştiğinde müşteriye gönderilmesini istediğiniz mesaj ile doldurulmalıdır.Boş bırakılırsa sms gönderilmez. Aşağıdaki örnek gibi

{$Siparis.Id} nolu siparişiniz {$Kargo.TakipNo} takip nosu ile {$Kargo.Firma} firmasına verilmiştir.

Eğer telefon alanı için özel bir meta alan kullanıyorsanız Telefon Numarasinin Alinacağı Alan kısmından bunu belirtebilirsiniz.

Durum Değişikliğinde SMS Gönder

Eğer her takip bilgisini gönderdiğinizde SMS gönderilmesini istemiyorsanız bu seçeneği aktif hale getirip sipariş kısmından SMS göndermek istediğiniz zaman SMS gönder seçeneğini işaretleyip isteğe bağlı SMS takip bilgisini gönderebilirsiniz.

wooCommerce kargo takip bilgilerinin gönderilmesi

Takip Bilgilerinin Girilmesi

Bütün ayarları yaptık müşterilerimize kargo bilgilerinin göndermek için wooCommerce->Siparişler ilgili sipariş kısmında girildiği zaman sağ metabox alanlarında Kargo Bilgileri kutucuğu görüntülenir.

woocommerce sipariş kargo takip

Dokan Desteği

Pazaryeri formatında bir web sitesi sahibiyseniz mağza sahipleride kargo bilgilerini kendi panelleri üzerinden sms ile müşterilerine iletebilirler.

Müşteriye Takip Bilgisi Ulaştırma

Seçtiğiniz kargo firmasının kargo takip nosunu girip yapıp güncelle dediğinizde ayarlarınıza göre SMS gönderimi ve e-posta gönderimi yapılır. Müşterinize sipariş kısmından takip bağlantılarına ulaşmaya devam edebilirler.

woocommerce sms takip örneği

woocommerce kargo takip e-posta bilgilendirmesi