wooKargoPRO

Kurulum

wooKargoPRO Wordpress Kurulumu

wooKargo'yu satın alma sürecinden sonra size gönderilen e-posta adresinden yada https://gurmewoo.com/hesabim/indirmeler/ adresinden eklentiyi indirip. Wordpress->Eklentiler->Yeni Ekle kısmından indirdiğiniz eklentiyi seçip yükleme işlemini yapabilirsiniz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Eklentiyi Etkinleştir butonunu kullanarak eklentiyi aktif hale getirin. Dosya adınızın sonuna (1),1 vb ifadelerin olmadığından emin olunuz. Eklentinin wookargopro.zip şeklide indirilip yüklenmesine dikkat ediniz aksi takdirde çalışma problemler yaratabilecektir.

wooKargoPRO eklentimizin çalışabilmesi için sisteminizde wooCommerce ve wooKargo eklentisinin kurulu olması gerekmektedir.

wooCommerce Kargo Entegrasyonu Ayarları

wooKargoPRO ayarları için wooKargo nun temel ayarlarında anlatılan SMS ayarlarını yaparak başlayabilirsiniz. Entegrasyon sürecinde SMS işlemlerini kullanmıyacaksanız bu kısmı atlayabilirsiniz. Bu dökümanda wooKargo'ya ait yardım içerikleri anlatılmayacak wooKargoPRO eklentisi wooKargo'ya ait bütün özellikleri taşımaktadır

Entegrasyonu Bilgilerinin Girilmesi

wooKargoPRO eklentimizin desteklediği entegrasyon yapabileceğiniz firmaların wooCommerce->wooKargo ardından üst taraftaki entegrasyon bağlantısını kullanarak ulaşabilir ve kargo firmanızdan aldığınız kargo api bilgilerini ilgili forma girebilirsiniz.

wooCommerce yurtiçi kargo entegrasyonu

Kargo firmalarının birden fazla çalışma yöntemi ve API bilgisi olabiliyor lütfen giriş yaparken çalışacağınız yöntemi ve bilgileri doğru girdiğinizden emin olun.

wooCommerce yurtiçi kargo entegrasyonu api bilgileri girişi

Entegrasyon İçin Gerekli Ön Bilgiler

Siparişte oluşan bilgileriniz kargo firmalarını gönderilip otomatik kargo etiketi oluşturulacağından müşteri adres iletişim telefon gibi bilgilerinizin wooCommerce ödeme kısmında eksiksiz alındığından emin olunuz.

Kargo Barkodu Oluşturma

Kargo entegrasyon bilgilerinizi girişi yaptıktan sonra entegrasyon bilgilerinizi girdiğini kargo firması için sipariş kısmındaki (wooCommerce->Siparişler->İlgili Sipariş) kargo bilgileri kutucuğunda ilgili entegrasyon firmasını seçtiğinizde bir uyarı alacak ve devamında kargoya teslim etmek için kargo etkiketi sayfasına yönlendirileceksiniz.

Eğer uyarıya Hayır deyip geçerseniz elle kargo takip bağlantısını girebilir süreci bu şekilde devam ettirebilirsiniz.

wooCommerce kargo entegrasyonu uyarisi

Kargo Takip Bilgisinin Oluşturulması

Bizim yaptığımız işlemer sonucu direk takip edilebilir bir kod oluşumu yapılmıyor. Kargo firması gönderiyi teslim aldıktan sonra bizim referans numaramıza göre kendi takip bilgisini tekrar işleyip sistemine kayıt ediyor. Yukarda 5055284018 örneği bulunap kargo etiketini oluşturup kargoyu firmaya teslim ettikten sonra sistem girişi yapılan kargoyu isterseniz manuel sipariş kısmındaki Takip Sorgula ve SMS Gönder kullanarak takip bağlatınızı sistemlerinize işlenmesini ve müşterinize gönderimi sağlayabilirsiniz. Manuel tetiklenmenize gerek olmadan her saat başı siparişlerdeki durumları sorgulayan bir servis arka planda çalışıp bu bilgileri oluşturacaktır.

Kargo Takip Bilgilerinin Ulaştırılması

Kargo takip bilgilerinin müşteriye ulaştırılması wooKargo eklentimiz ile aynı şekilde gerçekleşmektedir. Detaylı incelemek için tıklayınız.