wooGaranti

Kurulum

wooGaranti Wordpress Kurulumu

wooGaranti'yi satın alma sürecinden sonra size gönderilen e-posta adresinden yada https://gurmewoo.com/hesabim/indirmeler/ adresinden eklentiyi indirip. Wordpress->Eklentiler->Yeni Ekle kısmından indirdiğiniz eklentiyi seçip yükleme işlemini yapabilirsiniz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Eklentiyi Etkinleştir butonunu kullanarak eklentiyi aktif hale getirin. Dosya adınızın sonuna (1),1 vb ifadelerin olmadığından emin olunuz. Eklentinin woogaranti.zip şeklide indirilip yüklenmesine dikkat ediniz aksi takdirde çalışma problemler yaratabilecektir. .

WooCommerce Temel Ayarları

wooGaranti eklentisinin kurulumunu tamamlandıktan sonra eklentinin temel ayarlarını yapmak için WooCommerce->Ödemeler sayfasına gidiyoruz. wooGaranti kurulumdan sonra iki ödeme ağ geçidi olarak wooCommerce ödeme ağ geçitlerine yerleştmekte. Birincisi normal sanal pos kredi kartı ile ödeme ikincisi Garanti PAY ile ödeme

wooCommerce garanti sanal pos eklentisi

Garanti Sanal POS Ayarları

Eklentiyi kullanabilmemiz için Garanti tarafından bize verilmiş olan üyelik ve API bilgilerini girmemiz gerekiyor. Daha önce başvuru yapmadıysanız garanti sanal pos başvurusu yazımızı okuyup bilgi alabilirsiniz. API bilgilerinin size ulaştırıldığını varsayarak devam ediyoruz. Aşağıda anlatılan parametrelere göre kendinize özel ayarları girdikten sonra wooGaranti' yi etkinleştir seçiminide işaretleyip eklentiyi aktif hale getirebilirsiniz. Garanti Sanalpos sayfasında ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

wooGaranti Sanal POS Ayarları

Garanti Sanal POS API Bilgileri

Api anahtarı ve Güvenlik anahtarını Garanti Sanal POS tarafından alınan bilgileri girmeniz geremektedir. Sunucu türü kısmına eğer site test açamasında değilse Canlı testleriniz devam ediyorsa Test ibaresini seçip test bilgileri ile işlemlerinizi deneyebilirsiniz.

Mağaza ve Terminal Numarası

Garanti Sanal POS ekranına giriş yaptığınız zaman en üstte Mağaza ve Terminal numaraları görüntülenmektedir.

Garanti Sanal POS Mağaza ve Terminal Numarası

Kullanıcı Adı ve Şifreler

Garanti Sanal POS sisteminde üç öntanımlı kullanıcı bulunmakta yapılan işlemlere göre kullanılan kullanıcılar değişmekle beraber hepsinin şifresi garanti sanal pos paneli üzerinden değiştirilebilmekte. Yönetim->Kullanıcı Resetleme menüsünden kullanıcı adlarına göre yeni şifre belirleyebilirsiniz.

Garanti Sanal POS kullanıcı Ayarları

3D Ayarları

Çekim işlemlerindeki 3D kullanım kurallarını belirler

 • Pasif: 3D seçeneği çalışmaz direk normal çekim yapılmaya çalışılır.
 • Her Zaman 3D Kullanılsın: Kullanıcıdan direk 3D seçimi yapılmaya çalışılır. 3d store key değerinin girilmiş olması gerekir.
 • Kullanıcıya Sor: Kullanıcıya ödeme formunda kutucuk ile işlemi 3D ile yapıp yapmak istemediği sorulur.

3D Store Key

wooGaranti'den 3D li işlemleri yapabilmemiz için güvenlik sebebiyle bir 3D Store Key oluşturup bunu garanti sanal pos ekranına ve eklentiye girmeniz gerekmektedir. Store key oluşturmak için orjinal dökümana https://eticaret.garanti.com.tr/mailing/Gvpkullanim.pdf sayfasından ulaşabilirsiniz.

Hex edilecek değerimiz 24 karakter olmalıdır. Örnek “EMRE1234emreEMRE1234emre” gibi. String değerimiz hex olarak convert edilmelidir ve yazılımdada yönetim ekranındada bu convert sonucu kullanılmalıdır. Hex işlemi için https://www.convertstring.com/tr/EncodeDecode/HexEncode online aracı kullanabilirsiniz. Örnek için hex kodu 454D524531323334656D7265454D524531323334656D7265

Oluşan bu değeri Garanti Sanal POS ekranındaki Yönetim->3D Secure Key Değiştirme sayfasından giriş yapmalısınız.

Garanti Sanal POS 3D Store Key

Bonus Kullanımı

Garanti Sanal POS üzerinden Bonus destekleyen kartlardan Bonuslu işlem yaptırabilirsiniz. Eklenti üzerinden bu ayarı açmanız ve banka şubeniz ile görüşüp sanal posunuzdan bonuslu işlemlere açık hale getirmeniz gerekmektedir. İşlemler bonuslu yapılırsa sipariş notunda gözücektir.

Sipariş Durumu

Sipariş ilk oluşturulduğunda hangi Sipariş durumuna geçeceğini seçebilirsiniz. E-Ticaret sürecinizde kendinize ait bir durum oluşturup wooGaranti ile alınan siparişleri ilk durumunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Garanti PAY Ayarları

Garanti PAY ayarlaranı eğer Sanal Pos ayarlarını yaptıysanız aynı bilgiler için alacaktır.

Garanti PAY ayarları

Garanti Sanal POS Test Bilgileri

Garanti Sanal POS Demo Mağaza Bilgileri

Mağaza: 7000679
Terminal No: 30691297
Kullanıcı Adı: PROVAUT
Parola: 123qweASD/
3D Store Key: 12345678

Garanti POS Test Kartları ve Garanti PAY Bilgileri

Test hesabı ile deneme yaparken kullanılabilir test kartı bilgileri. Garanti PAY denemesi yapabilmek için sabit ip adresinizi ve firma adınızı [email protected] adresinden kayıt yaptırmanız ve mobil test uygulamasını istemeniz gerekmektedir.

Number   4282209004348015
ExpireDate 0925 
CVV2    122

Garanti Pay Deneme Bilgileri
Müşteri No :33838408
TCKN:10033838408
Parola: 147852
Cep Tel:5358862332

Test ve API Dökümanı

Ekstra diğer bilgiler için https://eticaret.garanti.com.tr/mailing/Gvpkullanim.pdf

adresindeki sunumu kullanabilirsiniz.