wooAkbank

Kurulum

wooAkbank Wordpress Kurulumu

wooAkbank'ı satın alma sürecinden sonra size gönderilen e-posta adresinden yada https://gurmewoo.com/hesabim/indirmeler/ adresinden eklentiyi indirip. Wordpress->Eklentiler->Yeni Ekle kısmından indirdiğiniz eklentiyi seçip yükleme işlemini yapabilirsiniz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Eklentiyi Etkinleştir butonunu kullanarak eklentiyi aktif hale getirin. Dosya adınızın sonuna (1),1 vb ifadelerin olmadığından emin olunuz. Eklentinin wooakbankpospay.zip şeklide indirilip yüklenmesine dikkat ediniz aksi takdirde çalışma problemler yaratabilecektir. .

WooCommerce Temel Ayarları

wooAkbank eklentisinin kurulumunu tamamlandıktan sonra eklentinin temel ayarlarını yapmak için WooCommerce->Odemeler->wooAkBankPos sayfasına gidiyoruz. wooAkbank bir wooCommerce ödeme ağ geçidi olduğu için temel ayarlarını bu menüden yapılandırıyoruz.

wooCommerce akbank sanal pos eklentisi

Akbank Sanal POS Ayarları

Eklentiyi kullanabilmemiz için Akbank tarafından bize verilmiş olan üyelik ve API bilgilerini girmemiz gerekiyor. Daha önce başvuru yapmadıysanız akbank sanal pos başvurusu yazımızı okuyup bilgi alabilirsiniz. API bilgilerinin size ulaştırıldığını varsayarak devam ediyoruz. Aşağıda anlatılan parametrelere göre kendinize özel ayarları girdikten sonra wooAkbank+'i etkinleştir seçiminide işaretleyip eklentiyi aktif hale getirebilirsiniz.

wooAkbank Başlık

Bu kısımda belirttiğiniz metin wooCommerce ödeme kısmında (Checkout) müşterinin görüntülediği kısımdaki ödeme butonunda gözükecektir.

iyzico wooCommerce Başlık Ayar

Akbank Sanal POS API Bilgileri

Api anahtarı ve Güvenlik anahtarını Akbank tarafından alınan bilgileri girmeniz geremektedir. Sunucu türü kısmına eğer site test açamasında değilse Canlı testleriniz devam ediyorsa Test ibaresini seçip test bilgileri ile işlemlerinizi deneyebilirsiniz.

wooCommerce sanal pos api bilgileri

3D Ayarları

Çekim işlemlerindeki 3D kullanım kurallarını belirler

  • Pasif: 3D seçeneği çalışmaz direk normal çekim yapılmaya çalışılır.
  • Her Zaman 3D Kullanılsın: Kullanıcıdan direk 3D seçimi yapılmaya çalışılır. 3d store key değerinin girilmiş olması gerekir.
  • Kullanıcıya Sor: Kullanıcıya ödeme formunda kutucuk ile işlemi 3D ile yapıp yapmak istemediği sorulur.

Akbank Sanal POS Test Bilgileri

Akbank Sanal POS Demo Mağaza Bilgileri

Mağaza Numarası: 100100000
Kullanıcı Adı: AKBANK
Şifre: AKBANK01
3D Store KEY: 123456

Akbank Sanal POS Test Kartları

Test hesabı ile deneme yaparken kullanılabilir test kartı bilgileri.

Kart No (Visa): 4355 0843 5508 4358
Kart No (Master):  55711 3557 113 5575
S.K Tarihi: 12/18
CVC: 000
Kart 3d Şifre: a

Test ve API Dökümanı

Ekstra diğer bilgiler için https://issuu.com/ictmedia/docs/akbanksanal_pos_test_bilgileri

adresindeki sunumu kullanabilirsiniz.