iyziTaksit

Kurulum

iyziTaksit Wordpress Kurulumu

iyzitaksit satın alma sürecinden sonra size gönderilen e-posta adresinden yada https://gurmewoo.com/hesabim/indirmeler/ adresinden eklentiyi indirip. Wordpress->Eklentiler->Yeni Ekle kısmından indirdiğiniz eklentiyi seçip yükleme işlemini yapabilirsiniz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Eklentiyi Etkinleştir butonunu kullanarak eklentiyi aktif hale getirin. Eklentinin çalışabilmesi için wooCommerce'in kurulu olması gerekmektedir.

WooCommerce Temel Ayarları

iyziPos+ kurulumu tamamlandıktan sonra eklentinin temel ayarlarını yapmak için WooCommerce->iyzico Taksitlendirme sayfasına gidiyoruz.

iyzico Ayarları

Eklentiyi kullanabilmemiz için iyzico tarafından bize verilmiş olan üyelik ile giriş yapıp API bilgilerini girmemiz gerekiyor. Daha başvuru yapmadıysanız yada başvuru süreci devam ediyorsa iyzico sandbox sayfasından deneme hesabı oluşturup. kullanıma başlayabilirsiniz. iyzico panelinden Ayarlar kısmından api bilgilerinizi alabilirsiniz. Aşağıda anlatılan parametrelere göre kendinize özel ayarları girdikten sonra "Aktifleştirilmez ise ürünlerde Taksitlendirme sekmesi gözükmeyecektir" seçiminide işaretleyip eklentiyi aktif hale getirebilirsiniz.

iyzico wooCommerce Api Ayarlari

iyzitaksit wooCommerce Hesap Ayarları

iyziPos+ API Bilgileri

Api anahtarı ve Güvenlik anahtarını iyzico dan alınan bilgileri girmeniz geremektedir.Sunucu türü kısmına eğer site test açamasında değilse LIVE testleriniz devam ediyorsa SANDBOX ibaresini seçip test bilgileri ile işlemerinizi deneyebilirsiniz.

Taksitlerin Görüntüleneceği Kategoriler

Taksit yapılamayacak kategoriler seçeneğindeki kutucukta listelenen wooCommerce kategorileri arasından taksit tabının görüntülenmesini istediğiniz kategorileri seçmelisiniz. Birden fazla seçim için CTRL tuşuna basılı tutmanız gerekmektedir.

Varyasyonlu Ürünlerde Taksit Gösterimi

iyzico taksit tabı eklentisi varyasyonlu ürünlerde taksit gösterimin sağlayabilir. İlk olarak hangi ücretli varyasyonun taksit bilgilerinin görüntülenmesini istiyorsanız ayarlardan seçebilirsiniz.

Sitenizin Görselliğine Uygun Listeleme Seçimi

iyzico taksit sekmenizin temanız ile görsel uyum sağlaması ve daha hoş bir görüntü elde etmek için listeleme türünü seçebileceğiniz ayarları Görünüm Türü bölümünden yapabilirsiniz.

Ürün Sayfası Görünümü

Ürün Sayfasında Taksit Görünümü

Bütün ayarları yaptıktan sonra ürün sayfalarınızda temanıza bağlı olarak ürün detay sekmelerinin görüntülendiği yerde Taksitler tabı içinde iyzico anlaşmanıza göre bankaların taksit vadeleri ve tutarları görünecektir.

Örnek Yatay Görünüm ;

Örnek Dikey Görünüm;

Varyasyonlu Ürünler

Eğer ürün varyasyonlu bir ürünse fiyat değişebileceği için varyasyon seçimi yapmadan taksit gözükmez İstenilen varyasyon seçildiğinde Taksit sekmesinde seçilen varyasyonun taksit bilgileri görüntülenir.

iyzitaksit eklentisi cache mekanizması kullanarak çalışır her açıldığında taksitler hesaplanmaz cacheden getirilir.